به راهنمای آسان‌کریپتو خوش آمدید. در این صفحه تمام اطلاعات لازم جهت کارکردن با برنامه برای شما فراهم شده است.
در سمت راست صفحه منوی عنوان‌ها قرار دارد که با کمک آن می‌توانید عنوان مدنظر خود را پیدا کنید و یا بین موضوعات مختلف جابه‌جا شوید.
با کلیک بر روی دکمه ورود در بالای صفحه می‌توانید وارد برنامه شوید.
(در این صفحه تنها مطالب آموزشی مربوط به برنامه قرار دارد؛ لطفاً جهت دسترسی به سایر آموزش‌ها به بلاگ آسان‌کریپتو مراجعه کنید)


تعاریف اولیه


بلاک چیست؟

هر عملیاتی که قصد انجام آن را در آسان‌کریپتو داریم (طراحی شروط در فایل فیلتر یا استراتژی) در قالب بلاک‌ها انجام خواهد شد. برای مثال جمع، تقسیم، مقایسه شروط و سایر موارد از طریق بلاک‌ها انجام می‌شود که از چپ به راست خوانده می‌شود. این مطلب یعنی همیشه ورودی از سمت چپ بلاک وارد می‌شود؛ سپس در درون بلاک (باتوجه‌به عملیات تعیین‌شده) پردازش روی ورودی صورت می‌گیرد و در نهایت خروجی از سمت راست بلاک خارج خواهد شد.


اجزای بلاک

ورودی بلاک

بلاک‌ها می‌توانند یک یا چندین ورودی داشته باشند که از سمت چپ وارد بلاک می‌شوند.

اطلاعات بلاک

متن داخل بلاک حاوی اطلاعات و عملیاتی است که کاربر تعیین کرده است؛ مثلاً در صورتی که از بلاک محاسبات (عملگر جمع) استفاده کنید، جمع داده‌ها نمایش داده خواهد شد که به جمع ورودی‌ها می‌پردازد.

توضیحات بلاک (کامنت)

در صورتی که نام یا توضیحاتی برای هر یک از بلاک‌های خود در نظر دارید، می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید و نام آن را تعیین کنید.

خروجی بلاک

هر بلاک با دریافت یک یا چند ورودی، پردازش تعیین‌شده را انجام می‌دهد و خروجی مطابق با پردازش از سمت راست بلاک خارج خواهد شد.


ارتباط میان بلاک‌ها چگونه است؟

خروجی هر بلاک می‌تواند به ورودی بلاک دیگری متصل شود و بر همین اساس داده‌ها از یک بلاک به بلاک دیگری منتقل شوند. برای مثال در صورتی که می‌خواهید دو داده را با هم جمع کنید، خروجی آنها را به ورودی بلاک محاسبات متصل می‌کنید و سپس عملیات مدنظر خود را در این بلاک تعیین می‌کنید.


ویژگی‌ها یا تنظیمات بلاک چیست؟

هنگامی که هرکدام از بلاک‌ها را انتخاب کنید؛ در سمت راست صفحه طراحی، تنظیماتی برای شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید متغیرهای بلاک را تغییر دهید؛ مثلاً در صورتی که بلاک داده قیمت را انتخاب کنید، می‌توانید متغیر قیمتی خود (آخرین قیمت، بالاترین قیمت و سایر موارد) را از تنظیمات آن تعیین کنید.


بلاک‌های داده‌های بازار


بلاک داده قیمت

این بلاک شامل انواع داده‌های قیمتی و حجم معاملات است و در طراحی شروطی که در آنها از اقسام مختلف قیمتی استفاده می‌شود، کاربرد دارد.

ورودی های بلاک داده قیمت
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر حداکثر تایم‌فریم ماهیانه و حداقل تایم‌فریم 5 دقیقه موجود است.
مقدار چند گزینه‌ای خیر مقادیری مانند آخرین قیمت، بالاترین قیمت، قیمت میانه و سایر موارد موجود است.
برگشت به عقب عدد بله شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم‌فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قابل خواهد بود.
خروجی بلاک داده قیمت
توضیحات نوع خروجی
یک مقدار عددی متناسب با نوع داده و تایم‌فریم تعیین‌شده در خروجی نمایش داده خواهد شد. عدد

بلاک ویژگی اضافی نماد

بلاک ویژگی اضافی نماد این امکان را به شما می‌دهد که برای هر نماد به صورت اختصاصی یک ویژگی عددی تعریف کنید و در شروطتان از آن عدد استفاده نمایید. این عدد می‌تواند به عنوان قیمت، حجم و یا سایر داده‌های بازاری استفاده شود. برای استفاده از این بلاک ابتدا باید یک بلاک لیست نماد را به محیط طراحی اضافه کنید و نمادهای مدنظر خود را مشخص کنید؛ سپس نمادهایی که انتخاب کرده‌اید به صورت خودکار در بلاک ویژگی اضافی نماد به نمایش در خواهند آمد و شما قادر خواهید بود تا یک مقدار عددی را به آنها اختصاص دهید.


بلاک‌های ریاضیات


بلاک محاسبات

بلاک محاسبات در دسته ریاضیات قرار دارد و شامل انواع عملگرها ریاضی اعم از جمع، تفریق، ضرب، تقسیم، درصد و درصد تغییر است. این بلاک که دو مقدار را به عنوان ورودی خود دریافت می‌کند، در طراحی شروطی که نیاز به عملیات‌های ساده ریاضی دارند کاربر زیادی دارد.

ورودی های بلاک محاسبات
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
مقدار اول عدد بله اولین مقدار عددی که به بلاک متصل می‌شود.
عملگر عملیات ساده ریاضی خیر عملیات ساده ریاضی که توسط کاربر تعیین می‌شود.
مقدار دوم عدد بله دومین مقدار عددی که به بلاک متصل می‌شود.
خروجی بلاک محاسبات
توضیحات نوع خروجی
این بلاک یک عملیات ساده ریاضی روی داده‌های ورودی انجام می‌دهد و خروجی آن یک عدد خواهد بود که حاصل عملیات ریاضی تعیین‌شده است. عدد

بلاک توابع ریاضی

بلاک توابع ریاضی در دسته ریاضیات قرار دارد و شامل انواع توابع محاسباتی اعم از جذر گرفتن، به توان رساندن، گرد کردن و سایر توابع ریاضی است. این بلاک که دو مقدار را به عنوان ورودی خود دریافت می‌کند، در طراحی فیلترهایی که نیاز به محاسبات ریاضی دارند، به کار می‌رود.

ورودی‌های بلاک توابع ریاضی
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تابع عملیات ریاضی خیر عملیات ریاضی که از سوی کاربر تعیین می‌شود روی مقادیر ورودی تعیین می‌شود.
مقدار اول عدد بله اولین مقدار عددی که به بلاک متصل می‌شود.
مقدار دوم عدد بله دومین مقدار عددی که به بلاک متصل می‌شود.
خروجی بلاک توابع ریاضی
توضیحات نوع خروجی
این بلاک یک عملیات ریاضی روی داده‌های ورودی انجام می‌دهد و خروجی آن یک عدد خواهد بود که حاصل عملیات ریاضی تعیین‌شده است. عدد

فرمول‌نویسی

بلاک فرمول‌نویسی در دسته ریاضیات قرار دارد و در طراحی شروطی به کار می‌رود که نیاز به فرمول خاصی دارند. در واقع به جای اینکه از چندین بلاک محاسبات برای اعمال محاسبات ریاضی خود استفاده کنیم، از بلاک فرمول‌نویسی استفاده می‌کنیم و فرمول مدنظر خود را در آن تعیین می‌کنیم.

ورودی های بلاک فرمول‌نویسی
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
فرمول ریاضی رشته بله خروجی این بلاک یک عدد خواهد بود که از یک فرمول خاص حاصل می‌شود.

بلاک های منطق


بلاک مقایسه

همان‌طور که از نام این بلاک پیداست، برای مقایسه دو داده عددی استفاده می‌شود. این بلاک دو مقدار عددی را به عنوان ورودی دریافت می‌کند و بر اساس عملگرهایی که دارد، امکان مقایسه بین اعداد را فراهم می‌کند.

ورودی های بلاک مقایسه
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
مقدار اول عدد بله یکی از مقدارهای عددی جهت مقایسه با مقدار دوم که ورودی آن می‌تواند از داده‌ای دیگر متصل شود و یا هر عدد دلخواهی اعم از ساده یا اعشاری در این مقدار تایپ شود.
نوع بزرگ‌تر، کوچک‌تر، مساوی خیر مجموعه‌ای از عملگرهای اصلی است که نوع مقایسه مقدار اول و دوم را تعیین می‌کند.
مقدار دوم عدد بله یکی از مقدارهای عددی جهت مقایسه با مقدار اول که ورودی آن می‌تواند از داده‌ای دیگر متصل شود و یا هر عدد دلخواهی اعم از ساده یا اعشاری در این مقدار تایپ شود.
ضریب X برابر مقدار 2 عدد بله هر واحد عددی که در این قسمت وارد شود در مقدار دوم ضرب می‌شود، لذا روی دومین مقدار تأثیرگذار است.
خروجی بلاک مقایسه
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک درست یا غلط است که نتیجه مقایسه دو متغیر خواهد بود. درست / غلط

بلاک And

زمانی که بیش از یک شرط داریم، باید ارتباط بین شروط را تعریف کنیم زیرا در خروجی فیلتر یا استراتژی معاملاتی تأثیر مستقیمی دارند.

خروجی بلاک And
توضیحات نوع خروجی
بلاک And یک ابزار کاملاً کاربردی برای تعیین روابط بین شروط است و زمانی که دو یا چند شرط الزامی داشته باشیم که تأثیر الزامی داشته باشند، روابط بین آنها را با And مشخص می‌کنیم. درست / غلط

بلاک Or

زمانی که بیش از یک شرط داریم، می‌بایست ارتباط بین شروط را تعریف کنیم زیرا در خروجی فیلتر یا استراتژی معاملاتی تأثیر مستقیمی دارند.

خروجی بلاک Or
توضیحات نوع خروجی
بلاک Or یک ابزار کاملاً کاربردی برای تعیین روابط بین شروط است و زمانی که دو یا چند شرط اختیاری داشته باشیم که تأثیر الزامی نداشته باشند، روابط بین آنها را با Or مشخص می‌کنیم. درست/غلط

بلاک انتخاب شرطی

بلاک انتخاب شرطی در دسته منطق قرار دارد و یک شرط منطقی را به عنوان تریگر خود دریافت می‌کند. در صورت برقراری شرط، مقدار اول و در صورت عدم برقراری شرط تعیین شده، مقدار دوم را در خروجی نمایش می‌دهد.

ورودی بلاک انتخاب شرطی
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تریگر شرط بله شرط منطقی که خروجی بلاک به برقراری یا عدم برقراری آن بستگی دارد.
مقدار اول عدد بله در صورت درست بودن شرط یا تریگر، مقدار عددی اول به عنوان خروجی بلاک خواهد بود.
مقدار دوم عدد بله در صورت غلط بودن شرط یا تریگر، مقدار عددی دوم به عنوان خروجی بلاک خواهد بود.
خروجی بلاک انتخاب شرطی
توضیحات نوع خروجی
در صورت برقراری شرط (تریگر) مقدار اول و در صورت عدم برقراری شرط تعیین شده، مقدار دوم را در خروجی نمایش می‌دهد. عدد

تاریخ و ساعت


بلاک زمان‌لحظه

بلاک زمان‌‌لحظه در دسته تاریخ و ساعت قرار دارد و برای ایجاد شروط زمانی در فیلتر یا استراتژی به کار می‌رود. برای مثال در صورتی که می‌خواهید فیلتر یا استراتژی شما در بازه زمانی خاصی از بازار اجرا شود، باید از این بلاک استفاده کنید.

خروجی بلاک زمان‌لحظه
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک زمان تعیین‌شده در تنظیمات بلاک خواهد بود. زمان

بلاک تعداد کندل

بلاک تعداد کندل در دسته تاریخ و ساعت قرار دارد و برای تعیین زمان مشخصی در گذشته به کار می‌رود. به این صورت که بر اساس تاریخ تقویمی به عقب برمی‌گردد؛ به عنوان مثال برای محاسبه تغییرات قیمت از تاریخ مشخصی در گذشته تا امروز از این بلاک استفاده می‌شود.

ورودی‌های بلاک تعداد کندل
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم‌فریم چندگزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم‌فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
نوع چندگزینه‌ای خیر در این قسمت 3 نوع تنظیمات وجود دارد که با انتخاب هریک از آنها می‌توان بازه مدنظر خود را تعیین کرد.
از تاریخ تاریخ خیر بازه زمانی بلاک باتوجه‌به این گزینه تعیین می‌شود.
خروجی بلاک تعداد کندل
توضیحات نوع خروجی
تاریخ خاص یا بازه زمانی که در گذشته تعیین کرده‌ایم. تاریخ

اندیکاتورها


بلاک تقاطع

بلاک تقاطع در دسته اندیکاتور قرار دارد و زمانی استفاده می‌شود که تقاطع میان دو داده مدنظر باشد. برای مثال برای بررسی تقاطع میان دو میانگین متحرک کوتاه‌مدت و بلندمدت از بلاک تقاطع استفاده می‌شود.

ورودی های بلاک تقاطع
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
مقدار اول عدد بله اولین مقداری که به بلاک تقاطع متصل می‌شود.
مقدار دوم عدد بله دومین داده‌ای که به بلاک تقاطع متصل می‌شود.
جهت تقاطع چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه جهت تقاطع (بالا/پایین) تعیین می‌شود.
خروجی بلاک تقاطع
توضیحات نوع خروجی
در صورتی که تقاطع صورت گرفته باشد؛ خروجی درست و در غیر این صورت خروجی غلط خواهد بود. درست / غلط

بلاک MA

بلاک MA در دسته اندیکاتور قرار دارد و معرف اندیکاتور میانگین متحرک در پلتفرم آسان‌کریپتو است. این بلاک در طراحی شروطی کاربرد دارد که در آنها از انواع مختلف اندیکاتور میانگین متحرک استفاده می‌شود.

ورودی‌های بلاک MA
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم‌فریم چندگزینه‌ای خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را برای تایم‌فریم‌های مختلف تنظیم کنید.
پریود عدد خیر بازه زمانی که برای اندیکاتور میانگین متحرک تعیین می‌شود.
روش میانگین متحرک چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید نوع میانگین‌گیری از داده‌های قیمتی را تعیین کنید.
قیمت کاربردی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید قیمتی که در میانگین‌گیری موثر است را تعیین کنید.
برگشت به عقب عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قابل خواهد بود.
خروجی بلاک میانگین متحرک
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار میانگین متحرک بر اساس روش میانگین‌گیری و قیمت کاربردی خواهد بود. عدد

بلاک RSI

بلاک RSI معرف شاخص قدرت نسبی در پلتفرم آسان‌کریپتو است. این بلاک ورودی نمی‌گیرد و برای طراحی شروطی که در آنها از اندیکاتور RSI استفاده می‌شود، کاربرد دارد

ورودی های بلاک RSI
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم‌فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر بازه زمانی که برای اندیکاتور تعیین می‌شود تا محاسباتش را در آن بازه انجام دهد.
قیمت کاربردی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید قیمتی که در فرمول اندیکاتور موثر است را تعیین کنید.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک RSI
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور RSI بر اساس قیمت کاربردی تعیین‌شده خواهد بود. عدد

بلاک MACD

بلاک MACD معرف اندیکاتور مکدی در پلتفرم آسان‌کریپتو است. این بلاک که هیچ ورودی دریافت نمی‌کند، از دو خط مکدی و سیگنال و نمودار هیستوگرام تشکیل می‌شود و در طراحی شروطی که از اندیکاتور مکدی استفاده می‌کنند کاربرد دارد.

ورودی های بلاک MACD
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
Fast پریود عدد خیر یک میانگین متحرک 12 دوره‌ای در محاسبات مکدی وجود دارد که از طریق این گزینه می‌توان بازه زمانی آن را تغییر داد.
Slow پریود عدد خیر یک میانگین متحرک 26 دوره‌ای در محاسبات مکدی وجود دارد که از طریق این گزینه می‌توان بازه زمانی آن را تغییر داد.
Signal پریود عدد خیر مقدار عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی خط سیگنال را تعیین می‌کند.
قیمت کاربردی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه قیمتی که در فرمول اندیکاتور لحاظ می‌شود را تعیین می‌کنیم.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم‌فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
انتخاب خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانیم نوع خروجی خود را از میان خط مکدی، خط سیگنال و هیستوگرام تعیین کنیم.
خروجی بلاک MACD
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور مکدی بر اساس قیمت کاربردی تعیین‌شده خواهد بود. عدد

بلاک MFI

بلاک MFI معرف شاخص جریان نقدینگی در پلتفرم آسان‌کریپتو است؛ این بلاک ورودی دریافت نمی‌کند و در طراحی شروطی که از اندیکاتور MFI استفاده می‌کنند، کاربرد دارد.

ورودی های بلاک MFI
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر بازه زمانی که برای اندیکاتور تعیین می‌شود تا محاسباتش را در آن بازه انجام دهد.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک MFI
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور MFI بر اساس قیمت کاربردی تعیین‌شده خواهد بود. عدد

بلاک Stochastic

بلاک Stochastic در دسته اندیکاتور قرار دارد و معرف اندیکاتور استوکاستیک در پلتفرم آسان‌کریپتو است. این بلاک هیچ ورودی دریافت نمی‌کند و در طراحی شروطی که نیاز به اندیکاتور استوکاستیک دارند، استفاده می‌شود.

ورودی های بلاک Stochastic
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
K (length) عدد خیر یک عدد در این قسمت وارد می‌شود که بازه زمانی خط K را تعیین می‌کند.
D (SmoothD) عدد خیر در محاسبات اندیکاتور استوکاستیک از خط K میانگین گرفته می‌شود که در این قسمت می‌توانید بازه زمانی میانگین‌گیری از خط K را تغییر دهید.
Slowing (Smooth K) عدد خیر در محاسبات اندیکاتور استوکاستیک از خط D میانگین گرفته می‌شود که در این قسمت می‌توانید بازه زمانی میانگین‌گیری از خط D را تغییر دهید.
روش میانگین متحرک چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید نوع میانگین‌گیری از داده‌های قیمتی را تعیین کنید.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
انتخاب خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانیم نوع خروجی خود را از میان خط K و D تعیین کنیم.
خروجی بلاک Stochastic
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور استوکاستیک خواهد بود. عدد

بلاک StochRSI

بلاک StochRSI معرف اندیکاتور استوکاستیک آراس‌آی در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروطی به کار می‌رود که نیاز به این اندیکاتور دارند.

نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود RSI عدد خیر یک عدد در این قسمت قرار می‌گیرد و بازه زمانی اندیکاتور RSI را تعیین می‌کند.
K (Length) عدد خیر یک عدد در این قسمت قرار می‌گیرد و بازه زمانی اندیکاتور Stochastic را تعیین می‌کند.
D (SmoothD) عدد خیر یک عدد در این قسمت قرار می‌گیرد و بازه زمانی خط K در استوکاستیک را تعیین می‌کند.
Slowing (Smooth K) عدد خیر یک عدد در این قسمت قرار می‌گیرد و بازه زمانی خط D در استوکاستیک را تعیین می‌کند.
روش میانگین متحرک چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید نوع میانگین‌گیری از داده‌های قیمتی را تعیین کنید.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
انتخاب خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانیم نوع خروجی خود را از میان خط K و D تعیین کنیم.
خروجی بلاک StochRSI
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور StochRSI خواهد بود. عدد

بلاک CCI

ورودی های بلاک CCI
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر بازه زمانی که برای اندیکاتور تعیین می‌شود تا محاسباتش را در آن بازه انجام دهد.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک CCI
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور CCI خواهد بود. عدد

بلاک Parabolic SAR

بلاک Parabolic SAR معرف اندیکاتور پارابولیک‌سار در پلتفرم آسان‌کریپتو است که هیچ ورودی دریافت نمی‌کند و در طراحی شروطی به کار می‌رود که نیاز به اندیکاتور SAR دارند.

ورودی های بلاک CCI
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
مقدار شتاب عدد خیر مقدار عددی که در این قسمت وارد می‌شود میزان حساسیت اندیکاتور را تعیین می‌کند.
مقدار ماکزیمم عدد خیر مقدار عددی که در این قسمت وارد می‌شود میزان حساسیت قیمتی اندیکاتور را تعیین می‌کند.
برگشت به عقب عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک Parabolic SAR
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور پارابولیک سار خواهد بود. عدد

بلاک Bollinger Bands

بلاک Bullinger Bands معرف اندیکاتور باند بولینگر در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروطی به کار می‌رود که در آنها از باند بولینگر استفاده می‌شود.

ورودی های بلاک Bollinger Bands
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر بازه زمانی که برای اندیکاتور تعیین می‌شود تا محاسباتش را در آن بازه انجام دهد.
انحراف بالا عدد خیر مقدار عددی که در این قسمت وارد می‌شود میزان انحراف خط بالایی اندیکاتور را نسبت به خط میانی را تعیین می‌کند.
انحراف پایین عدد خیر مقدار عددی که در این قسمت وارد می‌شود میزان انحراف خط پایین اندیکاتور را نسبت به خط میانی را تعیین می‌کند.
قیمت کاربردی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه قیمتی که در فرمول اندیکاتور لحاظ می‌شود را تعیین می‌کنیم.
روش میانگین متحرک چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید نوع میانگین‌گیری از داده‌های قیمتی را تعیین کنید.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
انتخاب خروجی چند گزینه‌ای خیر با انتخاب این گزینه یکی از خطوط باند بالا؛ وسط یا پایین انتخاب خواهد شد.
خروجی بلاک Bollinger Bands
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور باند بولینگر خواهد بود. عدد

بلاک ADX

بلاک ADX معرف شاخص میانگین جهت‌دار در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروطی که نیاز به این اندیکاتور دارند؛ استفاده می‌شود.

ورودی های بلاک ADX
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر بازه زمانی که برای اندیکاتور تعیین می‌شود تا محاسباتش را در آن بازه انجام دهد.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
انتخاب خروجی چند گزینه‌ای خیر با انتخاب این گزینه می‌توانید یکی از خطوط اندیکاتور ADX را انتخاب کنید.
خروجی بلاک ADX
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور ADX خواهد بود. عدد

بلاک ATR

بلاک ATR معرف اندیکاتور میانگین محدوده واقعی در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروطی کاربرد دارد که در آن از اندیکاتور ATR استفاده می‌شود.

ورودی های بلاک ATR
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر بازه زمانی که برای اندیکاتور تعیین می‌شود تا محاسباتش را در آن بازه انجام دهد.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک ATR
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور ATR خواهد بود. عدد

بلاک Williams %R

این بلاک معرف اندیکاتور Williams R% در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروط موردنیاز این اندیکاتور استفاده می‌شود.

ورودی های بلاک Williams %R
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر بازه زمانی که برای اندیکاتور تعیین می‌شود تا محاسباتش را در آن بازه انجام دهد.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک Williams %R
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور Williams %R است. عدد

بلاک Ichimoku

ورودی‌های بلاک Ichimoku
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
ورودی Tenkan عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی خط تنکانسن را تعیین می‌کند.
ورودی Kijun عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی خط کیجونسن را تعیین می‌کند.
ورودی Senkou عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی خطوط Span را تعیین می‌کند.
شیفت ابر به جلو عدد خیر یک عدد در این قسمت وارد می‌شود و مقادیر Span بر اساس آن به جلو کشانده می‌شوند. به عنوان مثال هنگامی که عدد 26 (حالت پیش‌فرض) در این قسمت قرار بگیرد، داده‌های جاری خطوط Span و در صورتی که عدد 0 (صفر) در این قسمت قرار بگیرد، داده‌های Span در انتهای ابر کومو را نشان می‌دهد.
برگشت به عقب عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
انتخاب خروجی عدد خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید خط مدنظر خود در سیستم معاملاتی ایچیموکو را تعیین کنید.
خروجی بلاک Ichimoku
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار سیستم معاملاتی ایچیموکو بر اساس تنظیمات بلاک خواهد بود. عدد

بلاک Common Math

این بلاک یکی از مهم‌ترین ابزارها در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی بسیاری از شروط به کار می‌رود. انواع داده‌های قیمتی اعم از آخرین، بالاترین، پایین‌ترین و اولین قیمت، قیمت تیپیکالی، قیمت تیپیکالی وزن‌دار و حجم معاملات اجزای تشکیل‌دهنده این بلاک هستند. همچنین انواع محاسبات ریاضی مانند میانگین‌گیری در این بلاک وجود دارد و در طراحی شروطی مانند میانگین حجم ماه، ماکزیمم قیمت در چند دوره معاملاتی و سایر موارد به کار می‌رود.

ورودی های بلاک Common Math
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
نوع داده چند گزینه‌ای خیر نوع داده‌ای که مدنظر شماست با استفاده از این گزینه تعیین می‌شود.
پریود عدد خیر بازه زمانی که برای اندیکاتور تعیین می‌شود تا محاسباتش را در آن بازه انجام دهد.
نوع محاسبه ریاضی چند گزینه‌ای خیر عملیات ریاضی که مدنظر ماست توسط این گزینه تعیین می‌شود.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک Common Math
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک حاصل عملیات ریاضی روی داده مدنظر شما خواهد بود. عدد

بلاک Common Math + In

این بلاک یکی از کاربردی‌ترین ابزارها در پلتفرم آسان‌کریپتو است و حالت پیشرفته بلاک Common math است. مزیت این بلاک نسبت به بلاک Common math در دریافت ورودی است؛ یعنی یک داده را به‌عنوان مقدار دریافت می‌کند و محاسبات موردنظر را روی آن انجام می‌دهد. برای مثال داده‌های حقیقی حقوقی در بلاک Common math وجود ندارد، اما با استفاده از این بلاک می‌توان عملیات‌های ریاضی مختلفی را روی آنها پیاده کرد.

ورودی های بلاک Common Math + In
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر بازه زمانی که برای اندیکاتور تعیین می‌شود تا محاسباتش را در آن بازه انجام دهد.
نوع محاسبه ریاضی چند گزینه‌ای خیر نوع محاسبه ریاضی که مدنظر شماست توسط این گزینه تعیین می‌شود.
مقدار عدد بله داده‌ای که قصد انجام عملیات مدنظر روی آن را داریم.
خروجی بلاک Common math + in
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقداری عددی خواهد بود که حاصل انجام عملیات ریاضی روی داده مدنظر است. عدد

بلاک الگوهای شمعی

این بلاک شامل انواع الگوهای شمعی ژاپنی است و در طراحی شروطی به کار می‌رود که قصد شناسایی الگوهای شمعی را در نمودارهای قیمت دارند؛ مثلاً در صورتی که قصد دارید الگوی چکش صعودی را در انتهای روندهای نزولی شناسایی کنید، این بلاک را وارد صفحه کرده و تنظیماتش را روی الگوی چکش (Hammer) قرار دهید.

ورودی های بلاک الگوهای شمعی
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
الگوهای شمعی چند گزینه ای خیر برای انتخاب الگوی شمعی مدنظر خود و شناسایی آن در نمودار قیمت؛ نام الگو را در این قسمت جستجو کنید و تیک مربوط به آن را بزنید.
برگشت به عقب عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک Common Math
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک الگوی شمعی خواهد بود که در تنظیمات این بلاک تعیین شده است. الگوی شمعی

بلاک Williams Awesome

ورودی های بلاک Williams Awesome
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود Fast عدد خیر این اندیکاتور از یک میانگین متحرک کوتاه‌مدت یا سریع در محاسبات خود استفاده می‌کند که از طریق این گزینه می‌توان پریود آن را تغییر داد.
پریود Slow عدد خیر این اندیکاتور از یک میانگین متحرک بلندمدت یا کند در محاسبات خود استفاده می‌کند که از طریق این گزینه می‌توان پریود آن را تغییر داد.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
انتخاب خروجی چندگزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان مقدار یا رنگ اندیکاتور را تعیین کرد.
خروجی بلاک Williams Awesome
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار یا رنگ اندیکاتور Williams Awesome خواهد بود که باتوجه‌به تنظیمات بلاک تعیین می‌شود. مقدار یا رنگ

بلاک Williams Accelerator

ورودی‌های بلاک Williams Accelerator
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود Fast عدد خیر این اندیکاتور از یک میانگین متحرک کوتاه‌مدت یا سریع در محاسبات خود استفاده می‌کند که از طریق این گزینه می‌توان پریود آن را تغییر داد.
پریود Slow عدد خیر این اندیکاتور از یک میانگین متحرک بلندمدت یا کند در محاسبات خود استفاده می‌کند که از طریق این گزینه می‌توان پریود آن را تغییر داد.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
انتخاب خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان مقدار یا رنگ اندیکاتور را تعیین کرد.
خروجی بلاک Williams Accelerator
توضیحات نوع خروجی
خروجی بلاک CCI بر حسب تنظیمات در نظر گرفته شده می‌باشد. عدد

اندیکاتور 2


بلاک لیست

این بلاک در دسته اندیکاتور 2 قرار دارد و شاید بتوان گفت شگفت‌انگیزترین بلاک در پلتفرم آسان‌کریپتو است. بلاک لیست در 4 تایم‌فریم دقیقه‌ای، روزانه، هفتگی و ماهیانه قابل‌استفاده است و زمان بازار را بر اساس تعداد دقیقه مشخص‌شده تقسیم‌بندی می‌کند. برای مثال هنگامی که بلاک لیست روی تعداد دقیقه 30 تنظیم شده است، زمان بازار به بازه‌های زمانی نیم ساعته (9-9:30 و 9:30 تا 10:00 و 10:00 تا 10:30 و الی آخر) تقسیم می‌شود. همچنین با استفاده از گزینه نوع محاسبات تجمیعی می‌توان خروجی بلاک لیست را بر اساس داده مدنظر خود تعیین کرد؛ مثلاً اگر این گزینه روی آخرین باشد به این معنی است که آخرین داده در بازه زمانی تعیین‌شده در خروجی بلاک لیست نمایش داده شود.

ورودی های بلاک لیست
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
نام لیست متن خیر نام بلاک لیست توسط این گزینه تعیین می‌شود.
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر با انتخاب این گزینه تایم‌فریم مدنظر خود را تعیین کنید.
تعداد دقیقه در تایم‌فریم عدد خیر با استفاده از این گزینه تعداد دقیقه در تایم‌فریم انتخاب شده را تعیین کنید.
نوع محاسبه تجمیعی چند گزینه‌ای خیر نوع محاسباتی که قصد انجام آن روی داده متصل شده را دارید در این قسمت تعیین می‌شود.
مقدار داده بله داده‌ای که به بلاک لیست متصل می‌شود تا محاسبات مدنظر روی آن انجام شود.
برگشت به عقب عدد بله شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم دقیقه‌ای (تعداد دقیقه 30) را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به نیم ساعت قبل خواهد بود.
خروجی بلاک لیست
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک عدد متناظر با داده متصل شده در تایم‌فریم تعیین‌شده خواهد بود. عدد

بلاک Zigzag

این بلاک معرف اندیکاتور زیگزاگ در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراح شروطی که به این ابزار نیاز دارند استفاده می‌شود. برای مثال با استفاده از بلاک زیگزاگ می‌توان به شناسایی پیوت‌های (نقاط چرخش) ماژور یا مینور در نمودار قیمت پرداخت و آنها را با یکدیگر مقایسه کرد.

ورودی های بلاک Zigzag
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
نوع نقاط چند گزینه‌ای خیر جهت شناسایی پیوت‌های ماژور و مینور استفاده می‌شود.
برگشت به عقب نقاط عدد خیر یک عدد در این قسمت وارد می‌شود و باتوجه‌به آن می‌توان به نقاط چرخش قبلی دست یافت.
ماکزیمم یا مینیمم چند گزینه‌ای خیر جهت شناسایی مقادیر ماکزیمم و مینیمم در نمودار قیمت استفاده خواهد شد.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
نوع خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه خروجی بلاک زیگزاگ تعیین خواهد شد.
خروجی بلاک Zigzag
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار اندیکاتور زیگزاگ باتوجه‌به تنظیمات بلاک خواهد بود. عدد

بلاک BwAlligator

این بلاک معرف اندیکاتور تمساح در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروطی به کار می‌رود که نیاز به این ابزار دارند. این بلاک شامل سه خط آرواره (Jaw)، خط دندان‌ها (Teeth) و خط لب‌های (Lips) تمساح است و شما می‌توانید با تغییر دوره این خطوط شروط مدنظر خود را طراحی کنید.

ورودی های بلاک BwAlligator
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر تایم‌فریم بلاک الیگیتور در این قسمت تعیین می‌شود.
پریود Lips عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی خط لب تمساح (Lips) را تعیین می‌کند.
پریود Teeth عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی خط دندان تمساح (Teeth) را تعیین می‌کند.
پریود Jaw چند گزینه‌ای خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی خط آرواره تمساح (Jaw) را تعیین می‌کند.
روش میانگین متحرک چند گزینه‌ای خیر روش میانگین‌گیری اندیکاتور در این قسمت تعیین می‌شود.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قابل خواهد بود.
نوع خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان هر یک از خطوط اندیکاتور را تعیین کرد.
خروجی بلاک BwAlligator
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار یکی از خطوط اندیکاتور Alligator خواهد بود. عدد

بلاک BwMFI

این بلاک که هیچ‌گونه ورودی دریافت نمی‌کند، معرف اندیکاتور BwMfi در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروطی به کار می‌رود که نیاز به این اندیکاتور دارند.

ورودی های بلاک BwMFI
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
نوع خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان رنگ یا مقدار اندیکاتور BwMFI را انتخاب کرد.
خروجی بلاک BwMFI
توضیحات نوع خروجی
خروجی لین بلاک مقدار یا رنگ اندیکاتور BwMFI خواهد بود. مقدار یا رنگ

بلاک SuperTrend

این بلاک معرف اندیکاتور سوپرترند در پلتفرم آسان‌کریپتو خواهد بود و شامل مقدار و رنگ است. همچنین می‌توان با تغییر پارامترهای این بلاک به اندیکاتور سوپرترند مدنظر خود دست یافت.

ورودی های بلاک SuperTrend
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود پریود اندیکاتور سوپرترند را تعیین می‌کند.
ضریب عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود ضریب اندیکاتور سوپرترند را تعیین می‌کند.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
نوع خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان رنگ یا مقدار اندیکاتور سوپرترند را انتخاب کرد.
خروجی بلاک SuperTrend
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار عددی یا رنگ اندیکاتور سوپرترند خواهد بود. مقدار یا رنگ

بلاک Smma

این بلاک معرف اندیکاتور زیگزاگ در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراح شروطی که به این ابزار نیاز دارند استفاده می‌شود. برای مثال با استفاده از بلاک زیگزاگ می‌توان به شناسایی پیوت‌های (نقاط چرخش) ماژور یا مینور در نمودار قیمت پرداخت و آنها را با یکدیگر مقایسه کرد.

ورودی های بلاک Smma
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی اندیکاتور را تعیین می‌کند.
قیمت کاربردی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید قیمت لحاظ شده در فرمول اندیکاتور را انتخاب کنید.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک Smma
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار عددی اندیکاتور Smma خواهد بود. عدد

بلاک HeikenAshi

این بلاک معرف کندل هیکن‌آشی در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروطی که به کندل هیکن‌آشی نیاز دارند استفاده می‌شود.

ورودی های بلاک HeikenAshi
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
نوع خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید مقدار یا رنگ بلاک کندل هیکن‌آشی را تعیین کنید.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک HeikenAshi
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار عددی یا رنگ اندیکاتور هیکن‌آشی خواهد بود. مقدار یا رنگ

بلاک Dema

این بلاک معرف اندیکاتور Dema در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروطی که به کار می‌رود که به این اندیکاتور نیاز دارند. برای مثال می‌توان در طراحی شروط تقاطع میانگین متحرک‌ها از این بلاک استفاده کرد؛ زیرا تغییرات سریع‌تری نسبت به سایر میانگین‌های متحرک دارند.

ورودی های بلاک Dema
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی اندیکاتور را تعیین می‌کند.
قیمت کاربردی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید قیمت لحاظ شده در فرمول اندیکاتور را انتخاب کنید.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک Dema
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار عددی اندیکاتور Dema خواهد بود. عدد

بلاک Tema

این بلاک معرف اندیکاتور Tema در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروطی به کار می‌‎رود که نیاز به این ابزار دارند. برای مثال در طراحی شروط تقاطع میانگین متحرک‌ها می‌توان از این ابزار استفاده کرد؛ زیرا از 3 میانگین متحرک نمایی استفاده می‌کند و تغییرات سریع‌تری نبست به میانگین متحرک نمایی یا Dema دارد.

ورودی های بلاک Tema
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی اندیکاتور را تعیین می‌کند.
قیمت کاربردی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توانید قیمت لحاظ شده در فرمول اندیکاتور را انتخاب کنید.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک Tema
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار عددی اندیکاتور Tema خواهد بود. عدد

بلاک OBV

این بلاک معرف اندیکاتور OBV در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراحی شروطی به کار می‌رود که نیاز به این ابزار دارند؛ برای مثال می‌توان در طراحی برخی شروط حجمی از آن استفاده کرد.

ورودی های بلاک OBV
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی اندیکاتور را تعیین می‌کند.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
خروجی بلاک OBV
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار عددی اندیکاتور OBV خواهد بود. عدد

بلاک Aroon

این بلاک معرف اندیکاتور زیگزاگ در پلتفرم آسان‌کریپتو است و در طراح شروطی که به این ابزار نیاز دارند استفاده می‌شود. برای مثال با استفاده از بلاک زیگزاگ می‌توان به شناسایی پیوت‌های (نقاط چرخش) ماژور یا مینور در نمودار قیمت پرداخت و آنها را با یکدیگر مقایسه کرد.

ورودی های بلاک Aroon
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
پریود عدد خیر عددی که در این قسمت وارد می‌شود بازه زمانی اندیکاتور را تعیین می‌کند.
برگشت به عقب قیمت عدد خیر شما می‌توانید داده‌های این بلاک را به گذشته برگردانید؛ مثلاً اگر تایم فریم روزانه را انتخاب کنید و در قسمت برگشت به عقب، عدد یک را تایپ کنید، داده‌های این بلاک مربوط به روز معاملاتی قبل خواهد بود.
نوع خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان یکی از خطوط اندیکاتور را انتخاب کرد.
خروجی بلاک Aroon
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار خط آرون بالا یا پایین خواهد بود. مقدار

ورودی/خروجی


بلاک ورودی عدد

ورودی های بلاک ورودی عدد
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
عنوان متن خیر عبارتی که در این قسمت وارد می‌شود عنوان بلاک ورودی عدد را تعیین می‌کند.
مقدار عدد خیر مقدار عددی مدنظر در این قسمت وارد می‌شود.
خروجی بلاک ورودی عدد
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک مقدار عددی خواهد که در قسمت مقدار این بلاک تعیین شده است. عدد

بلاک‌های نمودار


بلاک خط روند دستی

یکی از تکنیک‌هایی که طرفداران زیادی در بین تحلیلگران تکنیکال دارد، شکست و برخورد قیمت به خطوط روند است و تحلیلگران باتوجه‌به این موضوع اقدام به خرید و فروش سهم می‌کنند. بلاک خط روند دستی نیاز به لیست نماد دارد و این امکان را به کاربران می‌دهد که خط روند دلخواه خود را روی نمادی موجود در لیست نماد ترسیم کنند و شروط مختلفی روی آنها پیاده کنند.

ورودی‌های بلاک خط روند دستی
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
انتخاب خروجی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان یکی از ویژگی‌های Breakout یا Trendline یا انتخاب کرد.

بلاک نمودار

این بلاک فقط در قسمت استراتژی کاربرد دارد و در مواقعی استفاده می‌شود که می‌خواهید نمودار مربوط به اندیکاتورها یا محاسبات خود را مشاهده کنید. برای مثال در صورتی که می‌خواهید نمودار مربوط به قدرت خریدار به فروشنده حقیقی را مشاهده کنید، خروجی شروط خود را به این بلاک متصل می‌کنید و در گزارش استراتژی نمودار آن را مشاهده می‌کنید.

ورودی‌های بلاک نمودار
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر برخی داده‌ها از جمله این بلاک، قابلیت استفاده در بازه‌های زمانی مختلف را دارند. تایم فریم این امکان را به شما می‌دهد که بازه زمانی این داده را مشخص کنید.
مقدار داده بله یک مقدار به این قسمت متصل می‎‌شود که می‌توان نمودار مربوط به آن را در گزارش استراتژی مشاهده کرد. (این مقدار می‌تواند اندیکاتور؛ محاسبات ریاضی یا موارد مشابه باشد.)
عنوان متن خیر عبارتی که در این قسمت وارد می‌شود عنوان بلاک نمودار را تعیین می‌کند.
ضخامت خط چند گزینه‌ای خیر در این قسمت می‌توان ضخامت خط نمودار را تعیین کرد. (عدد یک کمترین ضخامت و عدد 4 بیشترین ضخامت را دارد.)
مکان ترسیم چند گزینه‌ای خیر با انتخاب این گزینه نمودار در یکی از پنجره‌های تب نمودار نمایش داده خواهد شد.

بلاک‌های معامله‌گری


بلاک لیست نمادها

یکی از مسائل مهم برای کاربران آسان‌کریپتو تحلیل و بررسی برخی از نمادهای بازار یا یک سبد از نمادهای دلخواه است. بلاک لیست نمادها این قابلیت را به افراد می‌دهد که استراتژی، فیلتر و شروط خود را فقط روی نمادهای دلخواهشان پیاده کنند و نتایج حاصل از آن را مشاهده کنند. برای مثال در صورتی که قصد دارید نتایج بک‌تست استراتژی خود را فقط روی نماد بیت‌کوین بررسی کنید، این بلاک را وارد صفحه کرده و نماد BTCUSDT را انتخاب کنید.

بلاک سیگنال

بلاک سیگنال در دسته معامله‌گری قرار دارد و فقط در طراحی استراتژی معاملاتی به کار می‌رود. این بلاک یک شرط را به عنوان تریگر دریافت می‌کند و در صورتی که شرط به وقوع بپیوندد، سیگنال فعال می‌شود. برای مثال برای بک‌تست گرفتن از استراتژی خروجی این بلاک (تنظیم شده روی خرید یا فروش) به ورودی بلاک سفارش متصل می‌شود و شروط روی نمودارهای قیمت اعمال می‌شوند.

خروجی بلاک سیگنال
توضیحات نوع خروجی
خروجی بلاک سیگنال پس از مقایسه تریگر شامل خرید، فروش، خرید تعهدی و فروش تعهدی است.. درست/غلط

بلاک سفارش

این بلاک در دسته معامله‌گری قرار دارد و فقط در طراحی شروط مربوط به استراتژی معاملاتی استفاده می‌شود. خروجی بلاک سیگنال (خرید یا فروش) به ورودی این بلاک متصل می‌شود و سیگنال خرید یا فروشی را که تریگ شده است، سفارش گذاری می‌کند. این بلاک از 4 قسمت قیمت، حجم، حد ضرر و حد سود تشکیل می‌شود که در طراحی شروط مربوط به مدیریت سرمایه به کار می‌رود.

ورودی های بلاک سفارش
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
سهام رشته خیر خروجی بلاک سیگنال که می‌تواند تریگر خرید یا فروش باشد به این قسمت متصل می‌شود.
خرید / فروش چند گزینه‌ای خیر استراتژی بر اساس قیمتی که به این قسمت متصل می‌شود اقدام به خرید سهم می‌کند. برای مثال در صورتی که بالاترین قیمت به این قسمت متصل شود، استراتژی بر اساس بالاترین قیمت روزانه خرید و فروش را انجام می‌دهد.
قیمت عدد بله استراتژی بر اساس قیمت متصل شده به این قسمت، اقدام به خرید و فروش می‌کند.
حجم عدد بله استراتژی بر اساس حجم متصل شده به این قسمت، اقدام به خرید و فروش می‌کند.
حد ضرر عدد بله محاسباتی که به این قسمت متصل می‌شود به عنوان حد سود در استراتژی نظر گرفته می‌شود؛ برای مثال می‌توان 20 درصد بالاتر از قیمت خرید را به عنوان حد سود تعیین کرد.
حد سود عدد بله محاسباتی که در این قسمت متصل می‌شود به عنوان حد ضرر در استراتژی در نظر گرفته می‌شود؛ برای مثال می‌توان 5 درصد پایین‌تر از قیمت خرید را به عنوان حد ضرر تعیین کرد.
خروجی بلاک سفارش
توضیحات نوع خروجی
خروجی بلاک سفارش برحسب تنظیمات در نظر گرفته شده است. عدد

بلاک اطلاعات حساب

این بلاک که در دسته معامله‌گری قرار دارد و فقط در طراحی شروط مربوط به استراتژی معاملاتی به کار می‌رود. این بلاک اطلاعات مربوط به موجودی نقد و ارزش حساب پرتفوی شما را ارائه می‌دهد و می‌توان در طراحی شروط مربوط به مدیریت سرمایه از آن استفاده کرد.

ورودی های بلاک اطلاعات حساب
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
نوع داده چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان بلاک را روی موجودی نقد یا ارزش حساب خود، تنظیم کرد.

بلاک پرتفو

این بلاک در دسته معامله‌گری قرار دارد و صرفاً در استراتژی معاملاتی کاربرد دارد. اطلاعات بلاک پرتفو از داده‌هایی مانند قیمت خرید، حجم و ارزش خرید یا فروش امروز تشکیل شده است و اطلاعات مربوط به نمادهای موجود در پرتفوی کاربر را نمایش می‌دهد. برای مثال تصور کنید که سیگنال خرید استراتژی شما تریگ شده است و نمادهای خودرو، فملی و خساپا توسط استراتژی خریداری شده است، در نتیجه با استفاده از بلاک پرتفو می‌توانید به اطلاعاتی مانند قیمت خرید، حجم و ارزش خرید یا فروش نمادهای نام‌برده دسترسی داشته باشید.

ورودی های بلاک پرتفو
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
نوع داده چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان بلاک را روی هر یک از گزینه‌ها مانند قیمت خرید، حجم، حجم امروز یا سایر موارد مدنظر تنظیم کرد.


بلاک‌های هشدار


بلاک هشدار

این بلاک صرفاً در طراحی شروط مربوط به استراتژی معاملاتی کاربرد دارد. بلاک هشدار جهت اطلاع از تریگ شدن (به وقوع پیوستن) شروط استفاده می‌شود؛ برای مثال هنگامی که شرط بزرگ‌تر بودن آخرین قیمت از قیمت پایانی را به عنوان تریگر خود تعیین می‌کنید، آن را به بلاک هشدار متصل می‌کنید تا در صورت به وقوع پیوستن شرط متن انتخابی شما برایتان ارسال شود و از این موضوع با خبر شوید. نکته 1: حداکثر تعداد هشدار ارسالی در یک روز معاملاتی 500 بار است و در صورت پرشدن سقف تعداد هشدارها، هشداری برای شما ارسال نخواهد شد. نکته 2: دقت داشته باشید که در صورت متصل کردن شروط خود به این بلاک، نوتیفیکیشن‌های ارسالی به پلتفرم آسان‌کریپتو ارسال خواهد شد.

ورودی های بلاک نوتیف
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تریگر شرط بله یک شرط به این قسمت متصل می‌شود که در صورت تریگ شدن آن هشدار ارسال می‌شود.
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان تایم‌فریم ارسال هشدارها را تعیین کرد.
قالب پیام متن خیر با استفاده از این گزینه می‌توان متن پیام دلخواه خود را تعیین کنید.
خروجی بلاک هشدار
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک متن تعیین‌شده در قالب پیام خواهد بود که در سیستم برای کاربر ارسال می‌شود. متن

بلاک تلگرام

این بلاک صرفاً در طراحی شروط مربوط به استراتژی معاملاتی کاربرد دارد. بلاک تلگرام جهت اطلاع از تریگ شدن (به وقوع پیوستن) شروط استفاده می‌شود؛ برای مثال هنگامی که شرط بزرگ‌تر بودن آخرین قیمت از قیمت پایانی را به عنوان تریگر خود تعیین می‌کنید، آن را به بلاک تلگرام متصل می‌کنید تا در صورت به وقوع پیوستن شرط، متن تعیین شده به حساب تلگرامی شما ارسال شود و از این موضوع با خبر شوید. نکته 1: حداکثر تعداد هشدار ارسالی در یک روز معاملاتی 500 بار است و در صورت پر شدن سقف تعداد هشدارها، هشدار برای شما ارسال نخواهد شد. نکته 2: دقت داشته باشید که در صورت متصل کردن شروط خود به این بلاک، نوتیفیکیشن‌های ارسالی به حساب تلگرامی شما ارسال می‌شود.

ورودی های بلاک تلگرام
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تریگر شرط بله یک شرط به این قسمت متصل می‌شود که در صورت تریگ شدن آن هشدار ارسال می‌شود.
تایم فریم چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه می‌توان تایم‌فریم ارسال هشدارها را تعیین کرد.
قالب پیام متن خیر با استفاده از این گزینه می‌توان متن پیام دلخواه خود را تعیین کنید.
خروجی بلاک تلگرام
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک متن تعیین‌شده در قالب پیام خواهد بود که در تلگرام برای کاربر ارسال می‌شود. متن

ابزارک


بلاک زمان‌سنج

بلاک زمان‌سنج در دسته ابزارک قرار دارد و جهت طراحی یک سری شروط پریودیک در حالت زنده به کار می‌رود. برای مثال زمانی که بخواهیم شروط هر چند دقیقه یک‌بار اجرا شوند، بازه زمانی مدنظر خود را (به ثانیه) در این بلاک تعیین می‌کنیم و خروجی این بلاک را به تریگر بلاک هشدار یا تلگرام متصل می‌کنیم.
ورودی‌های بلاک زمان‌سنج
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
تریگر شرط بله یک شرط به این قسمت متصل می‌شود که در صورت تریگ شدن آن هشدار ارسال می‌شود.
پریود به ثانیه عدد بله در این قسمت بازه زمانی مدنظر خود را به ثانیه وارد می‌کنیم؛ به عنوان مثال اگر بخواهیم شروط هر 15 دقیقه یک‌بار اجرا شوند عدد 900 (ثانیه) را در این قسمت وارد می‌کنیم.

بلاک‌های عمومی


بلاک نام نماد

این بلاک در دسته عمومی قرار دارد و معمولاً در تعیین متن هشدار در استراتژی معاملاتی به کار می‌رود. برای مثال در صورتی که بخواهیم نام نمادی که شروط استراتژی روی آن تریگ شده است را در متن هشدار ارسالی داشته باشیم، بلاک نام نماد را به بلاک هشدار متصل می‌کنیم.

بلاک توضیحات

طراحی فیلتر یا استراتژی معاملاتی مستلزم به‌کارگیری ابزارهای آسان‌کریپتو است، اما در برخی مواقع تعداد ابزارها یا بلاک‌های مورد استفاده در یک فایل به‌قدری زیاد است که نیاز است تا توضیحاتی کنار آنها نوشته شود. به همین دلیل این بلاک در بین ابزارهای پلتفرم قرار گرفته است تا درصورتی‌که فایل نیاز به توضیحاتی دارد از آن استفاده کنید.

بلاک‌های خروجی


بلاک خروجی فیلتر

این بلاک یک ابزار کمکی است که می‌توانید در قسمت فیلترنویسی از آن استفاده کنید. برای مثال زمانی که می‌خواهید علاوه بر داده‌های پیش‌فرض، داده‌های محاسباتی خود را نیز در خروجی فیلتر مشاهده کنید، آنها را به بلاک خروجی فیلتر متصل می‌کنید تا در قالب ستون‌هایی در گزارش فیلتر نمایش داده شوند.

ورودی های بلاک خروجی فیلتر
نام ویژگی نوع ویژگی قابل اتصال توضیحات
مرتب سازی چند گزینه‌ای خیر می‌توان نمادهای موجود در خروجی فیلتر را بر اساس هرکدام از گزینه‌های این بلاک طبقه‌بندی کرد. برای مثال در صورتی که این بلاک روی گزینه آخرین تنظیم شده باشد؛ خروجی فیلتر بر اساس آخرین قیمت طبقه‌بندی می‌شود.
نوع مرتب سازی چند گزینه‌ای خیر با استفاده از این گزینه نمادهای موجود در خروجی فیلتر از کمترین به بیشترین یا برعکس طبقه‌بندی می‌شوند.
تعداد خروجی عدد خیر یک عدد در این قسمت وارد می‌شود و می‌توان تعداد نمادهای خروجی فیلتر را کنترل کرد. برای مثال در صورتی که عدد 10 در این قسمت وارد شود، تعداد 10 نماد در خروجی فیلتر نمایش داده خواهد شد.
عناوین ستون‌ها متن خیر در این قسمت‌ها می‌توان نام ستون‌های خروجی فیلتر را تعیین کرد.
مقادیر ستون‌ها عدد بله محاسبات یا داده‌هایی که قصد دارید در ستون‌های اضافی خروجی فیلتر مشاهده کنید به این قسمت‌ها متصل می‌شوند.
خروجی بلاک خروجی فیلتر
توضیحات نوع خروجی
خروجی این بلاک محاسبات یا مقدار عددی خواهد بود که به مقادیر بلاک متصل شده باشد. عدد